powrót

Mikser Classic

Stan: Nowy
Wersje kolorystyczne: biały
Gdzie kupić Kup w naszym sklepie

To klasyk wśród mikserów KitchenAid z ponad pięćdziesięcioletnim stażem.
Jak wszystkie miksery marki KitchanAid, jest skonstruowany na bazie metalowego odlewu, co gwarantuje solidność, wytrzymałość i trwałość. Stabilność pracy, małe straty energii i niski poziom hałasu, to wynik zastosowania napędu bezpośredniego z silnika na narzędzia. Efektywność miksowania z perfekcyjnym napowietrzaniem osiąga dzięki oryginalnemu, planetarnemu ruchowi narzędzi pracujących w dzieży. Klasycznie uchylna głowica ułatwia wymianę narzędzi pracujących w dzieży.
Uniwersalne gniazdo mocowania przystawek sprawia, że mikser może zastąpić w kuchni kilkanaście różnych urządzeń, od produkujących makaron, przez tarcie i szatkowanie, do wyciskania soków i mielenie mięsa oraz zbóż na kaszę, mąkę i płatki, zajmując przy tym miejsce jednego. Opływowy kształt ułatwia używanie i konserwację.

Konstrukcja miksera Classic i zakres prac jakie może wykonywać, są takie same jak miksera Artisan 5, więc podobnie jak on jest wszechstronnym narzędziem do pomocy w kuchni, pozwalającym wykonać wszystkie czasochłonne i żmudne czynności szybko i bez wysiłku.

wyposażenie standardowe

Dzieża 4,2L K45SB INOX  bez rączki

Osłona dzieży z podajnikiem produktów

Rózga K45WW - narzędzie do ubijania i napowietrzania lekkich mas.

Mieszadło K45B - narzędzie do mieszania cięższych mas o gęstej konsystencji.
Hak - narzędzie do wyrabiania wszystkich rodzajów ciast drożdżowych

wyposażenie opcjonalne mikserów z uchylną głowicą CLASSIC/aRTISAN 5

NOWOŚĆ: Dzieża ceramiczna o pojemności 4,8L (różne kolory)

Dzieża szklana o pojemności 4,8L
Dzieża ze szronionego szkła o pojemności 4,8L
Dzieża nierdzewna o pojemności 4,2L
Dzieża nierdzewna o pojemności 3L, bez rączki
Mieszadło FLEX z silikonowym zgarniaczem
Pokrywka do dzież nierdzewnych
Pokrowce na mikser

Konstrukcja w całości metalowa  - gwarantuje solidność, trwałość i wytrzymałość
Dzięki konstrukcji z metalowego odlewu ciśnieniowego, miksery są niezwykle trwałe, wytrzymałe oraz stabilne, co dodatkowo wspomagają zamontowane w podstawie antypoślizgowe gumowe nóżki zapobiegające przemieszczaniu się mikserów po blacie, podczas miksowania ciężkich mas.

Bezpośredni napęd - zapewnia stabilną moc, cichą pracę i oszczędność energii
Napęd z silnika jest przenoszony bezpośrednio na narzędzia pracujące w dzieży i równocześnie na przystawki montowane na czole głowicy. Zamiast paska klinowego albo łańcucha, zastosowano do tego celu koła zębate, co zmniejszyło straty energii, zwiększyło trwałość mikserów, a ponadto przy porównaniu tych samych prac w wykonaniu mikserów  innych marek - wyciszyło je i zmniejszyło zużycie energii.

Planetarny ruch narzędzi - daje znakomitą efektywność napowietrzania, szybkość i dokładność
Miksery KitchenAid należą do tego samej grupy mikserów planetarnych, jakie są używane w produkcji piekarsko-cukierniczej. W tego typu mikserach narzędzie obraca się w dzieży ruchem złożonym: wokół własnej osi i jednocześnie w kierunku przeciwnym po jej obwodzie   (jak Ziemia wokół Słońca).

Dzięki zastosowaniu wyjątkowego, 67- punktowego system planetarnego mieszania KitchenAid, mikser ubija i napowietrza efektywniej, szybciej i dokładnej niż miksery planetarne innych marek. Śledząc drogę punktu wyznaczonego na jego mieszadle zauważymy, że zbliża się on aż 67 razy do ścianek dzieży podczas jednego cyklu, w którym mieszadło zrobi jeden obrót. Można przyjąć, że tym sposobem narzędzie w każdej sekundzie penetruje całą objętość dzieży, praktycznie nie pozostawiając martwych przestrzeni.

Po lewej - zasada ruchu planetarnego. Na środku - tor ruchu mieszadła w mikserze KitchenAid. Po prawej - tor ruchu mieszadła w mikserze innej marki.
Na szaro zaznaczono miejsca, do których nie sięga mieszadło.

Gniazdo napędu przystawek - pozwala na rozszerzenie zastosowań miksera
Na czole głowicy miksera znajduje się łatwo dostępne gniazdo mocowania przystawek. Dzięki temu ich montaż jest bardzo łatwy, co ułatwia ich używanie i wszechstronne wykorzystywanie miksera. 

Opływowe kształty - to łatwość mycia i użytkowania
Miksery KitchenAid mają charakterystyczny opływowy kształt, utrzymany w dziś znowu miłej dla oka stylistyce lat 60. Lakier jest solidnie utrwalony w wysokiej temperaturze, dlatego nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne i wyglądają one stale jak nowe. Osoby praktyczne docenią ich opływowy kształt, który pozwala na łatwe utrzymanie w czystości.

Moc275W
Typ silnikaAC (prąd przemienny) z napędem bezpośrednim
Moc wyjściowa0,26 KM
Napięcie220 - 240V
Częstotliwość50 / 60 Hz
Obroty na minutę58 do 220
Pojemność dzieży4,28 L
Materiał korpusucynkowy odlew ciśnieniowy
Sposób regulacji prędkościmechaniczny i elektroniczny
Wymiary produktu (wys. x szer. x dł.)36 x 22,5 x 36,5 cm
Wymiary opakowania (wys. x szer. x dł.)41 x 27,5 x 41 cm
Waga netto10,5 kg
Waga brutto11,5 kg
Maksymalna ilość produktów na jedną porcję
Zalecana maksymalna ilość mąki:
Mąka uniwersalna875 g
Mąka pełnoziarnista625 g
Mąka na kruche ciasto500 g
Białka jajz 12 średnich jaj
Śmietana do ubicia1 L
Biszkopt2,5 kg
Ciasto na chleb1,7 kg
Tłuczone ziemniaki2,9 kg
Ciasteczka o średnicy 5 cmokoło 81 szt.